Sprawozdanie z Rajdu Wigilijnego 2019

Gdy nadchodzi grudzień to wiesz, że to szczególny czas. Nie dość, że pod koniec miesiąca są święta Bożego Narodzenia to do tego jest jeszcze Rajd Wigilijny! Tak było też tym razem. Rajd tak jak w latach ostatnich odbył się w Rogalinku. 13 grudnia wyruszyliśmy autokarem spod harcówki do bazy,  gdzie  stworzyliśmy własną Opowieść Wigilijną opartą na bestsellerowej powieści Karola Dickens’a. Byliśmy poddawani próbom, mieliśmy do wykonania zadania oraz nie zabrakło nawet wizyty Ducha Zeszłych Świąt Bożego Narodzenia. Czuliśmy się niczym sam Ebenezer Scrooge! Nasza postawa jednak okazała się nienaganna gdyż pamiętamy, iż harcerz jest pożyteczny i niesie chętną pomoc bliźnim. Miejsce miał również słynny już w naszym środowisku Szczepowy Quiz który wygrała drużyna Czerwonych kładąc resztę zespołów na łopatki. W sobotę wieczór odbyła się Wigilia. Nie zabrakło ciast, kolęd, objadania się oraz scenek. Odwiedził nas oczywiście Święty Mikołaj który przyniósł dla wszystkich prezenty. W niedziele rano aby spalić nadprogramowe kalorie pograliśmy w Laser Tag’a. Zacięta rywalizacja, broń w ręku i adrenalina to to co tygrysy lubią najbardziej. Wróciliśmy do poznania pożegnaliśmy się i udaliśmy się do domów ze wspomnieniami przeżytych wspólnie chwil oraz mądrościami jakie mieliśmy okazję nabyć na tym wyjeździe. Do zobaczenia w przyszłym roku 2020 ! Oby wszystkie życzenia jakie sobie składaliśmy spełniły się każdemu z was 😉 

Share Button

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZBIÓREK

UWAGA UWAGA UWAGA

Wszystkie zbiórki wszystkich drużyn do odwołania będą odbywać się w harcówce w Szkole Podstawowej nr 69 !!!! 

Wejście do harcówki znajduję się od ulicy Winklera. 

Więcej informacji wkrótce 

Czuwaj i do zobaczenia na zbiórkach 🙂 

Share Button

Halloween 25.10.2019

25 października odbyło się szczepowe Halloween które zostało zorganizowane przez harcerzy starszych z 69 PDH Granda. Warunkiem uczestnictwa było przerażające przebranie. Odwiedziły nas mumie, wiedźmy potwory i wiele innych postaci! Aleee zgrozaa !! Harcówka podzielona została na straszne strefy w taki sposób, jakby sam Freddy Krueger maczał w tym palce 😀 Harcerze mogli sprawdzić się w Halloweenowych  Kalamburach ( okazało się, że każdy w dzieciństwie bał się słoneczka z Teletubisów) , skorzystać ze strefy charakteryzacji czy uzupełnić cukry w bistro strefie. Nie zabrakło oczywiście wróżenia z ręki gdyż zaproszenie na Halloween przyjęła wróżka Agnieszka 😀 Następnie wszyscy udali się na krótki bieg, podczas którego można było usłyszeć piski i krzyki przerażonych zastępów. Po powrocie do harcówki czekały na wszystkich dwa konkursy. Pierwszym konkursem było jedzenie jabłka na sznurku na czas który wygrała Weronika( na pewno trenowała do tego cały rok hihihih) Kolejnym z konkursów było oczywiście wybieranie najlepszego stroju. W tym roku wygrała Zuza która postawiła na klasykę gatunku, nokautując konkurencję strojem mumii niczym Laleczka Chucky swoje ofiary. Dziewczyny wygrały ogromnego żelka po którym brzuchy pewnie bolą aż do dziś 😀 Wystraszeni posprzątaliśmy harcówkę i udaliśmy się do domu. Mam nadzieję, że spaliście dobrze oraz, że nie spotkaliście po drodze Samary Morgan!!! 

 

Share Button

Sprawozdanie z biwaku Szczepu – Kowanówko 11-13.10.2019

Tematem październikowego rajdu do Kowanówka była Ekologia, a nasi harcerze zasiedli w ławach sądowych aby bronić pięknych terenów leśnych położonych w okolicy jednej z naszych ulubionych baz biwakowych.  

Czy ktoś powiedział, że Awangarda miała słaby biwak?!… SPRZECIW! Ponieważ..
Ten biwak był najlepszy na świecie!! ? Słyszał ktoś kiedyś o tym, żeby na terenie pięknego Kowanówka zamiast zieleni, miał pojawić się AQUAPARK?
My usłyszeliśmy! I ogromnego sprzeciwu dokonaliśmy! ? Na każdej z rozpraw dumnie reprezentowaliśmy zielone środowisko. Harcerzy, którzy nie boją się wyrazić swojej opinii na temat zanieczyszczenia planety! ? Nie podobało nam się to, że brudno i nieprzyjemnie dookoła, więc zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby las pozostał czysty. Obaliliśmy każdą teorię ludzi będących za niszczeniem planety. Zapewniamy że nasze kochane tereny są już bezpieczne, co prawda nie do końca zielone.. (JESIEŃ, JESIEŃ) ale jak najbardziej czyste. Na ostatniej rozprawie odwiedziła nas nawet Pszczółka, oburzona o to, że społeczeństwo to nawet o pszczółki nie dba!  Zuchy zaś podróżowały po świetnej bajecznej Stumilowej krainie wraz z kadrą zuchową ? Zaprawy poranne rozpoczynające dzień z uśmiechem na buźkach potrafią umilić nawet najgorszy poranek! Kilku kumpli weź.. i patyk lub dwa ❤  Dwa ogniska podczas biwaku ? Jesteśmy na tak !! 
Co najważniejsze, nastąpiło przekazanie harcerek oraz harcerzy do drużyny starszo harcerskiej:) Życzymy jak najlepszych chwil i harcerskiego szczęścia w nowych drużynach ! 
Oczywiście, każda historia ma swój happy end, i taki też nastał tutaj ? Żaden aquapark nie powstanie, a my jeszcze na pewno nie raz pośpiewamy przy ognisku na bazie w Kowanówku ! Przepiękne miejsce ?

Share Button