Kadra Szczepu

 24 SZCZEP DRUŻYN HARCERSKICH I GROMAD ZUCHOWYCH „AWANGARDA”

Komendantka – phm. Agnieszka Puzio

 

Druhna podharcmistrz Agnieszka Puzio pierwsze harcerskie kroki stawiała w 2003 w roku działającej przy druhny Szkole Podstawowej 22 Poznańskiej Drużynie Harcerskiej „LUPUS” w Hufcu ZHP Poznań-Jeżyce. Do Szczepu AWANGARDA przyciągnęła ją miłość – nie tylko do harcerskiego stylu życia, ale i do Druha Mateusza. Druhna Agnieszka od 2008 roku pełniła funkcję drużynowej 55 Poznańskiej Drużyny Harcerek „NAHDASTE”, następnie połączyła dwie drużyny w jedną i objęła funkcję drużynowej 59 Poznańskiej Drużyny Harcerek „TURAWAN”. Tę funkcję pełniła do 2015 roku. Od 2011 roku druhna Agnieszka pełniła funkcję komendantki szczepu, organizowała Harcerskie Akcje Letnie i Zimowe. W 2015 roku oficjalnie została komendantem szczepu, a także drużynową 270 Poznańskiej Drużyny Harcerzy Starszych „AWANGARDA”. W 2013 roku podczas Zjazdu hufca ZHP Poznań-Grunwald druhna została powołana do Komendy Hufca. Obecnie pełni funkcję Zastępcy Komendanta Hufca ZHP Poznań-Grunwald. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, magister od 2015 roku. Od 2016 roku właściciel Agencji Artystyczno Eventowej Animatori – w pracy realizuje projekty opierające się na pracy z dziećmi, podróżami, teatrem.

„Uważam, że nie można mówić, że harcerstwo jest moim zainteresowaniem – z całą pewnością harcerstwo jest stylem życia. Ale i jego kreatorem. To w harcerskich szeregach poznałam przyjaciół na całe życie, to tutaj podejmuję pracę nad sobą na każdej płaszczyźnie życia.” Najbliższe sercu formy aktywności harcerskiej – ognisko z gitarą.

Z-ca Komendanta – pwd. Mateusz Zygmanowski

 

W szczepie od 2002 roku. Zaczął harcerską przygodę jako zuch w 59 Słonecznej Gromadzie Zuchowej. Następnie dumnie reprezentował szeregi 57 PDH Hubalczycy. Obecnie drużynowy 270 PDHS AWANGARDA. Po godzinach Kwatermistrz bo kto jak kto ale druh Zygma w magazynie lubi posiedzieć 😀 Ukończył studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zawodu żołnierz zawodowy. Zainteresowania druha to gra w piłkę, snowboard, survival, turystyka, numizmatyka, kolekcjonowanie i słuchanie dobrych płyt muzycznych,  volkswagen passat 1,9 TDI. 

Co w harcerstwie lubi najbardziej? – Pracę z młodzieżą, zapach ogniska i porządek w magazynie.

Harcerskie motto – Moro nigdy się nie brudzi 

Ulubiona dziedzina harcerska – pionierka 

69 POZNAŃSKA DRUŻYNA HARCERZY STARSZYCH „GRANDA”

Drużynowa – pwd. Patrycja Bartczak

Druhna Patrycja na swoją pierwszą zbiórkę przyszła w 2008 roku, tym samym zostając dzielną zuchenką 59 GZ Słoneczna Gromada. Na pierwszy obóz odważyła się pojechać dopiero będąc harcerką trzy lata później. Dopiero dzięki dwutygodniowemu wyjazdowi, pierwszy raz bez rodziców, nieodwracalnie wciągnęła się w wir harcerstwa. W chwili obecnej jest drużynową 69 PDHS Granda i wraz z dh. Wiktorią prowadzi zbiórki dla harcerzy starszych. Niedługo ukończy szkołę średnią i kto wie, jak potoczy się jej dalsza ścieżka edukacji. Interesuje się sztukami plastycznymi wszelkiego rodzaju, roślinoholiczka, lubi czytać książki popularnonaukowe, ma charakter społecznika.

Co w harcerstwie lubi najbardziej? – krąg wzajemnej motywacji do podejmowania działań, bliskość z naturą, wyjazdy, które dla człowieka są jak reset dla komputera.

Czego w harcerstwie nie lubi najbardziej,? – białych kanadyjek

Ulubiona dziedzina harcerska – samarytanka i terenoznawstwo

 

Przyboczna-  dh Julia Przybylska 

 

W szczepie od 2015 roku. Swoją harcerską przygodę zaczęła w 59 PDH Turawan. Obecnie jest w drużynie starszo harcerskiej – 69 PDHS Granda. Działa w gromadzie zuchowej. Uwielbia oglądać seriale i matematykę. Ma charakter ekstrawertyczki, łatwo nawiązuje relacje interpersonalne. Chętnie angażuje się w różnego rodzaju projekty. Co w harcerstwie lubi lubi najbardziej? Ludzi, na których zawsze może liczyć. Harcerskie motto „Starajcie się zostawić ten świat troszkę lepszym niż go zastaliście” Robert Baden-Powell

 

———————————————————————————————————————————————–

59 POZNAŃSKA DRUŻYNA HARCEREK „TURAWAN”

Drużynowa – pwd. Dorota Młyńczak

 

———————————————————————————————————————————————–

59 GRUNWALDZKA GROMADA ZUCHOWA „SŁONECZNA GROMADA”

Drużynowa – dh Agnieszka Palczewska

 

Rozpoczynając swoją harcerską przygodę w 2013 roku nie myślała, że zostanie w szczepie aż tak długo. Z 59 PDH „Turawan” trafiła do 69 PDHS „Granda” gdzie spotkała grono wiernych przyjaciół. Kilka lat temu objęła funkcję przybocznej 59 Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej „Słoneczna gromada” i wraz z kilkoma innymi druhnami prężnie prowadzi zbiórki i organizuje wyjazdy dla naszych dzielnych zuchów. Uczęszcza do 8 Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, do klasy biologiczno-chemicznej. Stąd jej zainteresowania: biologia zwierząt, kryminalistyka oraz rysunek i haft. Wyznaje zasadę: śpiewać każdy może, trochę lepiej kub trochę gorzej. Uwielbia szczepowe ogniska do późnej nocy, oczywiście z akompaniamentem gitary. Mimo, że wygląda czasami groźnie – nie bójcie się, nie gryzie. Co w harcerstwie lubi najbardziej? – Wspólne spędzanie czasu ze swoją drużyną. Nie ważne czy w ciemnym namiocie, czy szukając punktu na biegu w środku nocy. Czego w harcerstwie nie lubi? – Tego, że obozy kończą się tak szybko.

 

Przyboczna– dh Emilia Warszajło 

 

W szczepie jest już od 2015 roku, poczynając od uczestniczenia w zbiórkach 59 GGZ ,, Słoneczna Gromada”, po bycie harcerką 69 PDHS,, Granada”,w której szeregi weszła w 2019 roku. Obecnie pomaga w prowadzeniu zbiórek gromady zuchowej. Najbardziej lubi spotykać się z ludźmi i poznawać nowe osobowości o czym mówi jej ekstrawertyczny charakter. Lubi stawiać przed sobą trudne zadania i wymyślać ciekawe wyjścia z nich. W wolnych chwilach gra na gitarze i spędza czas z przyjaciółmi. Co najbardziej lubi w harcerstwie? – Obserwowanie zawężania więzi międzyludzkich i płakanie przy ognisku.

Harcerskie Motto -,, Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo”~ Aleksander Kamiński

Ulubiona dziedzina harcerska? Terenoznawstwo i Samarytanka.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

57 POZNAŃSKA DRUŻYNA HARCERZY „HUBALCZYCY”

Drużynowy – dh. Bartosz Antkowiak

W szczepie od roku 2008. Zuch, potem Hubal, a obecnie członek 270 PDHS AWANGARDA oraz przyboczny 59 PDH TURAWAN. Obce mu nie są ciężkie pracę kwatermistrzowskie, gdyż jak twierdzi sprzęt sam się nie naprawi. Na co dzień student na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Jego hobby to piłka nożna, motoryzacja oraz wyjazdy na koncerty i festiwale muzyczne ze znajomymi. Jego największą pasją jest natomiast harcerstwo, co jak mówi, uważa za najlepszą decyzje dzieciństwa.

Harcerskie Motto – „Potrzeba lat ,aby docenić chwilę”

Dlaczego dalej jestem w harcerstwie ? – Rodziny się nie zostawia.

Ulubiona dziedzina harcerska: – Terenoznawstwo

 

POZOSTALI CZŁONKOWIE KADRY SZCZEPU 

Drużynowa – pwd. Katarzyna Konic-Kosmala

W szeregach szczepu jestem od 2002 roku. Swoją harcerską karierę zaczynałam w 59 PDH „Turawan”, ktorej byłam zastępową, a następnie drużynową.  Z wykształcenia biolog zwierząt. Uczę w Szkole Podstawowej w Luboniu biologii i przyrody. Jestem pasjonatką szydełkowania i robienia na drutach. Uwielbiam podróżować po świecie i chodzić po górach. Tatry i Bieszczady to moja druga miłość. Pierwszą jest druh Janek. Amatorsko ścigam się na rolkach. Kiedyś chciałabym wejść na Kilimandżaro. Co w harcerstwie lubię najbardziej – w nocy stukot deszczu o namiot, leśne wschody i zachody słońca. 

Harcerskie motto – harcerz nigdy nie mówi „dziękuję, nie chcę dokładki, nie jestem głodny”

Ulubiona dziedzina harcerska – przyrodoznawstwo, symbolika

———————————————————————————————————————————————–