Sprawozdanie z biwaku Szczepu – Kowanówko 11-13.10.2019

Tematem październikowego rajdu do Kowanówka była Ekologia, a nasi harcerze zasiedli w ławach sądowych aby bronić pięknych terenów leśnych położonych w okolicy jednej z naszych ulubionych baz biwakowych.  

Czy ktoś powiedział, że Awangarda miała słaby biwak?!… SPRZECIW! Ponieważ..
Ten biwak był najlepszy na świecie!! ? Słyszał ktoś kiedyś o tym, żeby na terenie pięknego Kowanówka zamiast zieleni, miał pojawić się AQUAPARK?
My usłyszeliśmy! I ogromnego sprzeciwu dokonaliśmy! ? Na każdej z rozpraw dumnie reprezentowaliśmy zielone środowisko. Harcerzy, którzy nie boją się wyrazić swojej opinii na temat zanieczyszczenia planety! ? Nie podobało nam się to, że brudno i nieprzyjemnie dookoła, więc zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby las pozostał czysty. Obaliliśmy każdą teorię ludzi będących za niszczeniem planety. Zapewniamy że nasze kochane tereny są już bezpieczne, co prawda nie do końca zielone.. (JESIEŃ, JESIEŃ) ale jak najbardziej czyste. Na ostatniej rozprawie odwiedziła nas nawet Pszczółka, oburzona o to, że społeczeństwo to nawet o pszczółki nie dba!  Zuchy zaś podróżowały po świetnej bajecznej Stumilowej krainie wraz z kadrą zuchową ? Zaprawy poranne rozpoczynające dzień z uśmiechem na buźkach potrafią umilić nawet najgorszy poranek! Kilku kumpli weź.. i patyk lub dwa ❤  Dwa ogniska podczas biwaku ? Jesteśmy na tak !! 
Co najważniejsze, nastąpiło przekazanie harcerek oraz harcerzy do drużyny starszo harcerskiej:) Życzymy jak najlepszych chwil i harcerskiego szczęścia w nowych drużynach ! 
Oczywiście, każda historia ma swój happy end, i taki też nastał tutaj ? Żaden aquapark nie powstanie, a my jeszcze na pewno nie raz pośpiewamy przy ognisku na bazie w Kowanówku ! Przepiękne miejsce ?

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *