namiot-zbiorka

NAMIOTY DLA HARCERZY 24 SZCZEP DRUŻYN HARCERSKICH I GROMAD ZUCHOWYCH AWANGARDA

Szanowni Rodzice! Bardzo cieszymy się, że chcecie wspólnymi siłami wyposażyć nas w nowy sprzęt na zbliżający się obóz letni. W odpowiedzi na Państwa zapytania o nową zrzutkę na sprzęt obozowy dla naszego środowiska, odpowiadamy – jest założona, można już wpłacać środki. Potrzeb jest wiele. Działajmy!
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy! 🙂
Share Button

Zakończenie zrzutki na namiot. Mamy kolejny super namiot !

Czuwaj!
Z radością informujemy, że odebraliśmy dziś kolejny nowy, pachnący, piękny namiot ! Został on oficjalnie przekazany na ręce harcerzy z 69 PDHS GRANDA na dzisiejszej zbiórce. Było lekkie opóźnienie ze strony producenta lecz warto było czekać. Kończymy sukcesem kolejną zbiórkę na sprzęt. Dziękuję wszystkim którzy wsparli naszą kolejną zrzutkę. Bez Państwa pomocy nie byłoby to możliwe. Mieszkamy w tych namiotach tylko 3 tygodnie w ciągu roku lecz one są dla nas jak drugi dom! Nasz Szczep to przede wszystkim świetni ludzie lecz nasz sprzęt zawsze był naszą wizytówką i będę dalej dążył do tego aby Ci świetni ludzie mieszkali w super wyposażonych namiotach podczas Harcerskiej Akcji Letniej ! Jeszcze raz dziękuję i nie ukrywam, że liczę na kolejną pomoc w następnej zrzutce 🙂
Czuwaj !
dh pwd. Mateusz Zygmanowski
Share Button

RAJD ROWEROWY ODWOŁANY !

Z przykrością informujemy, iż odwołujemy jutrzejszy rajd rowerowy. Prognoza pogody na jutro niestety przewiduje duże deszcze i niską temperaturę, a w takich warunkach nie ma to sensu gdyż nikt z nas nie chce być chory. Dużo osób już dziś zgłaszało, że ich nie będzie. Rajd rowerowy przekładamy na wiosnę, gdyż w tym roku raczej ciężko będzie go zorganizować. Podziękowania dla Pana Bartosza Marchwiaka za inicjatywę i pomoc w organizacji rajdu. 

Czuwaj i do następnego 😉 

PS. czekamy na propozycję co oprócz rajdu można zrobić jesienią dla całego naszego środowiska i ich rodzin 😉 

Share Button

RODZINNY RAJD ROWEROWY BIEDRUSKO 27.09.2020

Czuwaj ! 

Zapraszamy wszystkich harcerzy wszystkie zuchy oraz wszystkich rodziców do wzięcia udziału w rajdzie rowerowym który odbędzie się dnia 27.09.2020 w miejscowości Biedrusko. Z Biedruska będziemy jechać w kierunku miejscowości Złotniki. Planowana długość trasy to ok 14 kilometrów. 

Zbiórka przy paczkomacie na parkingu Lidla obok SP 69 o godz 10.00 – pakujemy rowery i jedziemy do Biedruska
 
Osoby które same wiozą rowery jadą prosto do Biedruska i tam spotykamy się na parkingu sklepu DINO o godz 10.45
Powrót przewidziany ok godz 15/16. Nie wiemy z jaką prędkością będziemy jechać gdyż 1 raz organizujemy taki rajd.
Trasa rajdu to ok 14 kilometrów.
 
Podczas trasy rowerowej mamy w planach zobaczyć;
Cmentarz i kościół w Chojnicach
grób Wojciecha Bogusławskiego w Glinnie
Pomnik Ofiar Faszyzmu w Łagiewnikach

Dojazd na miejsce jedynie samochodem (będziemy na terenie poligonu – nie dojedzie tam mpk a na pewno nie za blisko). Rodzice przywożą dzieci na miejsce zbiórki (ktoś może zabrać czyjeś dzieci jeśli rodzice nie biorą udziału 😉  )

Transport 2 rowerów samochodem typu kombi – lub posiadanie bagażnika na rowery – nie stanowi problemu lecz problemem będzie np. przetransportowanie 4 rowerów (2 rodziców + 2 dzieci) Dlatego muszę znać liczbę chętnych i kto jaki transport wybiera abyśmy mogli dograć to logistycznie. 

Dokładna lokalizacja i godzina zbiórki zostaną ustalone w poniedziałek ! ( okolice godziny 10 start powrót ok 14)

Osoby jadące bez opiekunów muszą posiadać pisemną zgodę na udział w rajdzie.

TRANSPORT ROWERÓW

Transport rowerów we własnym zakresie. 

LUB 

Transport tylko rowerów wynajętym busem w dwie strony – koszt 10 zł od roweru. (musimy znać wstępną ilość chętnych) – raczej ograniczona ilość chyba, że uda mi się załatwić 2 busy 

LUB 

Może ktoś z rodziców ma wielkiego busa typu kontener i zawiózłby nam rowery ? 😉  – proszę o telefon 603 095 840

Co zabieramy?

  • rower 
  • pompkę do roweru
  • kask (dla chętnych)
  • zapasową dętkę do roweru 
  • okulary przeciwsłoneczne 
  • mini apteczkę wg uznania
  • koszulka i skarpetki na zmianę 
  • jedzenie picie wg uznania 
  • kurtka przeciwdeszczowa 

Proszę zrobić przed rajdem serwis rowerów – sprawdzenie roweru pod względem sprawności i bezpieczeństwa. Ciśnienie w oponach, hamulce, światła, dokręcenie śrub itp. – aby nic nas nie zaskoczyło na trasie. 

Zgłoszenia proszę kierować do drużynowych na zbiórkach/online a najlepiej smsem do mnie podając imię nazwisko liczbę uczestników oraz środek transportu rowerów i uczestników – 603095 840 

Czuwaj 

dh pwd. Mateusz Zygmanowski

 

Share Button